Szárszón ülésezett a Zsinat

2019. november 23., címkék: összefoglaló, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak

Elfogadták az új református énekeskönyvet, folytatódik az oktatási stratégia megvalósítása, tervezik az egyházi bíráskodás átalakítását – minderről egyházunk XIV. zsinati ciklusának 14. ülésszakán döntöttek, ahol átadták a közegyházi alapítású díjakat is.

Átalakítanák az egyházi bíráskodást

2019. november 22., címkék: xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak, egyházi bíráskodás

Az egyházi bíróságok szervezeti átalakításáról, a jogi eljárások gyorsításáról és az egyháztagok fegyelmezésének kérdéséről szóló törvénymódosítást dolgozhat ki a Zsinat Jogi Bizottsága a következő ülésszakra. A tervezet előterjesztését az őszi találkozó első napján fogadták el az egyházi vezetők.

Szolgálat az egyház peremén

2019. november 21., címkék: könyvajánló, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak

A betegágy mellett néha elég egy jó szó vagy egy mélyebb beszélgetés, amelyben a páciensek feltehetik kérdéseiket és letehetik terheiket. A kórházak falai között a testi gyógyítás mellett éppolyan fontos az ápolásra szorulók lelki megerősítése is – ebben pedig azok a lelkészek segítenek, akik palástjukat fehér orvosi köpenyre cserélik. Bár szikét nem ragadhatnak és az infúzió bekötése sem az ő feladatuk, a kórházlelkészeknek számos kihívással kell megbirkózniuk mindennapi munkájuk során. Ezeket mutatja be Michna Krisztina Szolgálat az egyház peremén című monográfiájában, amely 2019-ben elnyerte a Magyarországi Református Egyház Zsinatának Év könyve díját.

Megbecsülni a felbecsülhetetlent

2019. november 21., címkék: díjátadó, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak

Ebben az esztendőben is átadták a Zsinat őszi ülésszakának második napján a Dobos Károly-, a Kiss Ferenc-, a Juhász Zsófia- és az Imre Sándor-díjakat, valamint az Aranygyűrűs teológiai doktor és az Év könyve elismeréseket. A zsinati alapítású kitüntetésekkel a példaértékű gyülekezeti, diakóniai, teológiai és az oktatásügyben végzett szolgálatot méltatják.

Amire az egyháznak szüksége van

2019. november 21., címkék: fekete károly, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak, Fekete Károly, énekeskönyv

Utolsó szakaszába lépett az új református gyülekezeti énekeskönyv előkészítési folyamata: a Zsinat őszi ülésszakán elfogadták a gyűjtemény előterjesztett változatát, így az hamarosan nyomdába kerülhet.

A hidakat a jövőnek építjük

2019. november 20., címkék: Bogárdi Szabó István, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak, bogárdi szabó istván

„Nagy baj, ha azt hisszük, hogy a kompromisszumok és az alkuformák alkalmasak arra, hogy Krisztus országát képviseljék” – hangsúlyozta Bogárdi Szabó István püspök, a Zsinat lelkészi elnöke XIV. zsinati ciklus 14. ülésszakát megnyitó beszédében.

Rend, amely túlmutat ezen a világon

2019. november 20., címkék: áhitat, áhítat, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak, ahitat

Üdvösséges reménységre és szolgáló életre bátorított Jakab Bálint Mihály lelkipásztor, a Tanulmányi és Teológiai Bizottság elnöke a Zsinat őszi ülésszakának nyitó áhítatán. Szerdán és csütörtökön a felújított balatonszárszói SDG református konferenciaközpontban ülésezik a Magyarországi Református Egyház legfőbb döntéshozó testülete.

Őszi ülésszakot tart a Zsinat

2019. november 19., címkék: ajánló, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak

Balatonszárszón ülésezik a Magyarországi Református Egyház Zsinata 2019. november 20-án és 21-én. A kétnapos tanácskozáson egyebek mellett beszámolnak az idei Csillagpont Református Ifjúsági Találkozóról, hozzálátnak a bíráskodásról szóló törvény módosításához és átadják a zsinati alapítású díjakat.